תוסף להוספת טופס צף באתר - טופס צף באתר בקלי קלות - נגיש!

טופס צף באתר בקלי קלות – נגיש!

חיפשנו עבור אחד הלקוחות שלנו תוסף וורדפרס לטופס צף באתר בלחיצת כפתור והופתענו מאוד כשלא מצאנו אחד. מכיוון שנכנס לתוקף חוק ההנגשה אז החלטנו ליצור אחד בעצמנו ולשחרר אותו לטובת הציבור כך שכולם יוכלו להינות מטופס צף באתר חינם.
מטרת הטופס: איסוף לידים, תמיכה, דיווח על תקלות נגישות או כל רעיון אחר שתעלו על דעתכם.


חשוב לציין:
אנו משתמשים בטופס זה לרוב עבור אתרים מונגשים, ברגע שיש טופס באתר שנותן לך את האפשרות לדווח על תקלות הנגשה קטנים הסיכויים שמישהו יתבע אותך על  בעיות נגישות באתר מכיוון שהו איכול להשתמש בטופס בצורה נוחה.

 

 

האתגרים שעמדו מולנו:

  • לתת לכל אחד להשתמש בטופס לצרכים שלו.
  • לכוון לקהל כמה שיותר גדול ולתת אופציה לבחור את השדות שיופיעו בטופס.
  • היינו צריכים לתת אופציה לקבלת האימייל שלא על ידי מנהל המערכת.
  • הנגשת הטופס.

קסטומיזציה לשל הטופס לצרכים שלך
הטופס נבנה כך שיענה לצרכים של כמה שיותר בעלי אתרים ולכן הוספנו שדות ניהול כמו מיקום הטופס (נהוג בעברית לשים את הטופס למטה משמאל אך באנגלית נהוג הפוך), כותרת הטופס (תוכל לבחור כל כותרת שתרצה ובכך לשנות את הייעוד של הטופס) וכמובן צבע הרקע של הטופס כדי שתוכל להתאים את הצבע לאתר שלך.
מעבר לכך הוספנו שדה לCSS נוסף עבור משתמשים מנוסים יותר שרוצים להשפיע בקלות על נראות הטופס.

לבחור את השדות שיופיעו בטופס
שקלנו בתור התחלה לשלב את התוסף עם תוסף הטפסים המצויין CF7 אך בגלל הנגישות החלטנו ליצור את הטופס בעצמנו.
הוספנו צ’ק בוקס עבור כל שדה בטופס וכך אפשר לבחור איזה שדה יופיע בטופס. חשוב לציין כי כרגע אין אופציה להוסיף שדות נוספים או לשנות את הסדר, אופציה זו תתווסף בגרסאות הבאות אם נראה שהיא נדרשת.

מי מקבל את האימיילים?
כדי שתהיה אפשרות להגדיר שאת האימיילים יקבל אדם אחר ממנהל המערכת הוספנות שדה בעמוד ההגדרות של הטופס שמאפשר להגדיר כל אימייל שתרצו כ”מקבל ההודעות” של טופס זה. כך תוכלו להגדיר בצורה נוחה את מי שיקבל את ההודעות שלכם (לדוגמה: האחראי על הנגישות בחברה שיקבל את ההודעות על בעיות נגישות)

הנגשת הטופס
הטופס מגיע נגיש לבעלי מוגבלויות וכמובן שזה לא אומר שהאתר שלך נגיש, זה אומר רק שבמידה והאתר שלך נגיש הטופס ישתלב באתר בצורה טובה ולא ישבור לך את ההנגשה ומעבר לזה, בעלי מוגבלויות יוכלו להשתמש בטופס בצורה נוחה ובטוחה.